Odeja miru na olimpijskih igrah v Rio de Janeiru

peace q primary school col slovenia
Učenci likovnega krožka in učenci 6. razreda so v zadnjem tednu veliko razmišljali o tem, kako bi bilo lepo, če bi bil na svetu MIR. Odzvali smo se na povabilo angleške organizatorice Trish Booth in izdelali Odejo miru (Peace Quilt), s katero bodo drugo leto okrašeni prostori na poletnih olimpijskih igrah Rio de Janeiro 20016 v Braziliji. Seveda omenjena organizatorica povabi k sodelovanju šole iz vseh držav na svetu in prav čudovite so stene v športnih dvoranah, okrašene s takšnimi barvitimi "odejami". Slovenijo bo predstavljala prav Osnovna šola Col in na to smo ponosni. Čestitamo vsem, ki so za Odejo miru prispevali svoje umetnije!
Tudi na zadnjih olimpijskih igrah v Londonu je imela svojo odejo obešeno naša šola. Se je še spominjate?
Mentorica projekta: Silva Karim

Zadnjič posodobljeno (Torek, 31 Marec 2015 10:49)